Tërhiqet kompania ajrore: Nuk transferojmë më para nga Rinasi

Më të fundit


Kompania ajrore Austrian Airlines ka dalë sot me një deklaratë zyrtare përmes të cilës njofton se nuk do të bëjë më asnjë transferim parash nga Rinasi drejt Austrisë.

Vendimi është marrë pas ngjarjes së djeshme ku një bandë grabitësish ia dolën të vidhnin në Rinas, jo pak por 10 milionë euro.


Zëdhënësja e kompanisë, Tanja Gruber deklaroi se do të ndërpriten të gjitha transferimet nga Tirana.

 “Pas grabitjes me armë nuk pati asnjë rrezik për ekuipazhin dhe udhëtarët. Avioni u vonua për tri orë. Por si një masë sigurie, nuk do të ketë transferime të mëtejshme në para nga Tirana në Vjenë” tha ajo.
Skip to toolbar