Përballja me Partizanin, Gjoka: Duhet sforcim i madh për të fituar

SPORT


Kukësi mbetet ende në vorbullën e rrezikut për të mos mbajtur dot vendin e dytë në renditje në Superligë, pasi ndodhet vetëm një pikë para Teutës së vendit të tretë. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ernest Gjoka do të përballet nesër me Partizanin në një ndeshje e cila mbetet delikate për ekipin verilindor. Ernest Gjoka ka folur gjatë ditës së sotme në konferencë për shtyp, ku ka deklaruar se nesër do të duhet sforcim i madh për të mposhtur Partizanin.

“Ndeshje shumë e fortë, ndaj kampionëve të rinj të cilët i respektojmë. Vendi i dytë nuk është i sigurt tashmë, ndaj ndeshja e nesërme merr kuptim tjetër dhe do duhet sforcim i madh”.  “Shameti do të mungojë, Maliqi po ashtu. Rroca do mungojë për dëmtim, Shkurtaj jemi munduar ta përgatitim dhe të shohim, Valdet Rama është kthyer”.


Gjatë konferencës për shtyp, Ernest Gjoka ka folur edhe për ndeshjen finale të Kupës së Shqipërisë ndaj Tiranës, duke e komentuar kështu: “Nuk dua sukses mbi fatkeqësinë e tjetrit. Me vjen keq për Tiranën, por më duhet te mendoj vetëm për Kukësin. Tirana mund të presë një dhuratë nga Kukësi në fund? Ne duam së pari të fitojmë neser, nuk e mendojmë ndeshjen kundër Kastriotit. Ka kohë deri atëherë”.

🎙️💬 #KFPARTIZANIFKKUKESI ERNEST GJOKA: "Ndeshja e nesërme, do të jetë një përballje shumë e fortë.Luajmë përballë skuadrës, e cila ka siguruar titullin Kampion, por nuk duhet të harrojmë që rrezikohet vendi i dytë në tabelën e klasifikimit, pas dy ndeshjeve të fundit me rezultate negative të skuadrës sonë.Kjo situatë do t'i japë më shumë rëndësi objektivit tonë, i cili është: Sigurimi i vendit të dytë në Superligë."

Gepostet von F.K Kukësi Albania am Samstag, 25. Mai 2019

Gazetarët e kanë pyetur trajnerin e Kukësit edhe për largimin e ndihmësit të tij, Rraman Hallaçi, duke sqaruar atë që ka ndodhur mes tij dhe klubit.  “E dinë të gjithë kush është Hallaçi, karriera e tij flet vetë. Unë mendoj se për të do ishte mirë të punonte me ekipet e moshave dhe e ka nisur që tani punën. Për 3-4 vite mendoj se do jetë gati për të drejtuar ekipe të para. Presidenti i rekomandoi një kontratë 2-vjeçare me Kukësin B. Hallaçi ka refuzuar dhe aty ka pasur një mosmarrëveshje që ka çuar në largimin e tij. Ky është informacioni që kam, nuk di më shumë“. 

Në fund ai ka folur edhe për kupat e europës dhe merkaton. “Më 11 korrik luhet ndeshja e parë, faza përgatitore do nisë me 15 qershor dhe në 25 qershor ekipi do shkojë në Ohër. Sigurisht që kam biseduar me presidentin dhe drejtorin Nexhipi. Na duhen përforcime në mbrojtje, ku kemi pasur shumë probleme me dëmtimet. Në repartet e tjera do ruhet boshti. Nuk dua që të ndryshoj shumë lojtarë, por natyrisht jo gjithçka varet nga trajneri. Ka edhe lojtarë që duan të largohen vetë ndonjëherë, por synimi im është të bëjmë sa më pak ndryshime”.
Skip to toolbar