Përgjaken rrugët në mëngjes, 4 të plagosur në Bulqizë, dy në gjendje të rëndë

Më të fundit


Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Bulqizë në segmentin e Qafës së Buallit. Mësohet se një fuoristradë ka dashur të parakalojë një kamion por drejtuesi ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë me shpejtësi nga rruga. Si pasojë 4 persona janë plagosur, dy madje janë në gjendje të rëndë dhe janë dërguar me helikopter në Tiranë, për t’u mjekuar në spitalin e Traumës.

Ndërsa dy të tjerët ndodhen në spitalin e Bulqizës jashtë rrezikut.


Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po heton në zbardhjen e plotë të aksidentit.
Skip to toolbar