Përlasen tre mjete, dy të plagosur

AKTUALITET


Një aksident i rëndë ndodhi të martën në mbrëmje në aksin rrugor Prrenjas-Librazhd. Sipas Balkanweb, aksidenti ndodhi në fshatin Qukës, ku janë përfshirë mes tyre tre automjetet.

Njëri prej tyre sipas të njëjtave burime jo zyrtare ishte me targa greke dhe në të udhëtonin pesë persona, katër prej të cilëve nga një familje emigrante në Greqi.


Drejtuesi i këtij automjeti dhe bashkëshortja e tij kanë mbetur të plagosur dhe kanë dërguar për trajtim mjekësor në repartin e kirurgjisë së spitalit të Librazhdit.

Burime jo zyrtare thanë se njëri prej drejtuesve të tri automjeteve të përfshira në këtë aksident ishte në gjendje të dehur. Ndërkaq policia po heton për të zbardhur dhe dokumentuar aksidentin me dy të plagosur.
Skip to toolbar