Përplasen dy makina, 5 të plagosur

Më të fundit


5 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë të ndodhur në aksin rrugor Milot-Fushë Krujë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në vendin e njohur si “mbikalimi i Patokut”, ku dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën kokë më kokë.


Personat e plagosur janë shtetasi me inicialet E.P., 28 vjeç, drejtuesi i një prej automjeteve, A.I., 30, drejtuesi i automjetit tjetër, si dhe 3 pasagjerët F.N., 32 vjeç, A.H., 34 vjeç dhe M.N., 27 vjeç.

Personat e plagosur janë dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë ngjarjes.
Skip to toolbar