Reja nis punën, vëzhgon Tahirajn dhe Ismajlin në Kroaci!

Më të fundit


Edy Reja nuk ka kohë për të humbur, teksa i kanë mbetur dhe pak ditë kohë për të përzgjedhur lojtarët që do të jenë nën urdhrat e tij për dy ndeshjet zyrtare të muajit qershor.

Tekniku italian i kombëtares, ndryshe nga parardhësi i tij, Christian Panucci, që mjaftohej me statistikat e lojtarëve virtualisht, Edy Reja ka zgjedhur t’i vëzhgojë nga afër lojtarët.


Kështu, pas Italisë, ku ka parë disa prej legjionarëve që aktivizohen në klubet përtej Adriatikut, Reja ka nisur një tur në Ballkan. RealStory.al ka mësuar se një javë më parë, 73-vjeçari ka qenë në Kroaci për të ndjekur disa nga lojtarët që aktivizohen atje.

Ai ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Hajduk Splitit dhe Goricës, e cila përfundoi me humbjen e ekipit të tre shqiptarëve, Ardian Ismajli, Francesco Tahiraj dhe Emir Sahiti. Në atë takim u aktivizua titullar Ismajli ndërsa Tahiraj, që pret ende një ftesë nga kombëtarja, luajti si zëvendësues.

Sakaq, Edy Reja ka shkuar dhe në Greqi për të ndjekur nga afër disa lojtarë të tjerë të Kombëtares, Enea Mihaj dhe Ergys Kaçe. Duke filluar nga data 15 maj, stafi i ekipit kombëtar duhet të dërgojë zyrtarisht ftesat për lojtarët që do të grumbullohen në ekip përfaqësues.
Skip to toolbar