Protesta, me mijëra qytetarë nisen drejt Tiranës

Më të fundit


Me mijëra qytetarë kanë vendosur t’u bashkohen ditën e sotme protestuesve në Tiranë. Ato janë nisur nga qytetet e ndryshme të Shqipërisë për të protestuar në kryeqytet.

Nga qyteti i Korçës PD thotë se janë nisur 1500 qytetarë, nga Devolli 900, nga Kolonja 500 ndërsa nga Pogradeci 1000 protestues. Gjithashtu me dhjetëra të tjerë raportohet se janë nisur nga qyteti i Fierit.


Simpatizantë të PD dhe LSI-së janë nisur edhe qytetet e Vlorës, Beratit, Kukësit, Shkodrës, Dibrës etj. për të marrë pjesë në protestën e opozitës.

Protesta do të nis para Kryeministrisë ku do të kërkohet largimi i kryeministrit Rama, ndërsa nuk dihet ende skenari se si do të vijojë ajo.
Skip to toolbar