Protestat nis me tensione, flakë tek Kryeministria

POLITIKË


Protesta e opozitës së bashkuar ka nisur me tensione të shumta që me bashkimin e kryetarit të PD.

Protetsueset kanë shkatërruar gardhin e hekurit dhe janë përplasur me policinë duke i vënë flakën derës së Kryeministrisë. Zjarrfikësit nga brenda goditës po mundohen të fikin flakët që janë përhapur në derën hyrëse.


Janë të shumta kapsollat, tymueset dhe boja që vijojnë të hidhen në drejtim të Kryeministrisë, ndërkohë që policia bën thirrje që të tilla veprime të ndalohen.

“Ruani qetësinë, ruani gjakftohtësinë. Mos hidhni lëndë piroteknike, fishekzjarrë, kapsolla dhe tymuese në drejtim të punonjësve të Policisë.

Hedhja e kapsollave dhe lëndëve piroteknike rrezikon jetën e punonjësve të Policisë.”

Disa banorë kanë çarë gardhin e policisë duke u vendosur në hyrjen e Kryeministrisë, ndërsa Basha bën thirrje të mos cenohen efektivët blu.
Skip to toolbar