Pse s’është Monika, nuk funksionon parlamenti?! Balla reagon ndaj Metës

POLITIKË


Një ditë më parë, presidenti Ilir Meta u shpreh se parlamenti është jofunksional, por përgjigjen e ka marrë sot nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Në fjalën e mbajtur në parlament, Balla u shpreh se megjithëse mungon Monika, në vend të saj në parlament është Ralfi, kështu që s’mund të thuhet se parlamenti është jofunksional. Ai gjithashtu i bëri thirrje opozitës që të ulen në tryezën e dialogut.

“Më vjen keq e më duhet ta them që Presidenti e rendit veten në krah të atyre që mendojnë se reforma nuk ka ecur sic duhet edhe pse nuk ka një partner sot që nuk e vlerëson. Parlamenti sipas Presidentit nuk qenka funksional. Po pse? Sepse nuk është Monika dhe është Ralfi? Realisht dua t’jua them le ta shfrytëzojmë këtë kohë të mbetur, të punojmë për Shqipërinë europiane”, u shpreh Balla.

Skip to toolbar