Rama: Alibeaj, fatkeqësi më vete! Merrem me Berishën e Metën, se janë kërcënim për vendin

Më të fundit


Kryeministri Edi Rama tha se nuk e njeh Partinë Demokratike të Enkeled Alibeaj. Ai tha se kjo PD nuk është ndarë nga Sali Berisha dhe Ilir Meta.

“Pse kush është tjetër në këtë fushatë? Cila PD? E ke seriozisht? Dhe nuk është çështje faktorizimi, unë merrem në parim, jo me ata personalisht, merren me ata se ata janë problem dhe turp për Shqipëri, jo Alibeaj me ata të tjerët, janë fatkeqësi më vete se kanë vulën, por jo të ndenjurat dhe duke mos pasur të ndenjurat, nuk i rrinë dot betejës. Flasin ati ata, janë ndarë nga dyshja, por jo nga ajo që përfaqëson, nuk kanë si ndahen, sepse janë të rrahur që të vegjë dhe janë jeniçerë që nuk ngrihen dot në lartësinë e të marrit të sulltanati të Likes. Këta të 2 duhet të marrin ndihmën e shtëpisë që të mos dalin më në kërkim të një vota”, tha Rama.

Skip to toolbar