Rama pas takimit me Mitsotakis: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve janë busulla jonë!

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama publikon në ‘Facebook’ pamjet nga takimi me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis.


Në foto shihen momentet e takimit të dy kryeministrave, si dhe darka mes tyre, ku ata shihen të ulur përballë njëri-tjetrit në tryezë.

“Athinë – Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij🙏

Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve🇦🇱🤝🇬🇷”, shkruan Rama.