Sezon zhgënjyes me Rangers, skocezët presin shpërthimin e Grezdës vitin tjetër!

Më të fundit


Eros Grezda ka luajtur 17 ndeshje këtë sezon me Rangers në Skoci, duke shënuar dy gola dhe asistuar një tjetër në kampionat.

Këto statistika nuk janë mjaftueshëm për të justifikuar 2 milionë euro, që Rangers i dha Osijekut shtatorin e kaluar për të marrë sulmuesin e Kombëtares shqiptare.


Megjithatë, Grezda ka treguar në momente të caktuar se është lojtar me potencial të madh dhe mund të ndihmojë shumë skuadrën në sulm.

Dëmtimet kanë qenë faktor i rëndësishëm në rendimentin e Grezdës gjatë këtij sezoni te Rangers, çka ka bërë që futbollisti të mos aktivizohet sa duhet, për të bindur trajnerin Gerrard.

Ky i fundit ishte njeriu që bindi klubin të sillte Grezdën në “Ibrox”, duke e bërë atë futbollistin e 14-të që firmoste për Rangers verën e kaluar.

Disa prej lojtarëve si: Alfredo Morelos, Scott Arfield, Ryan Kent dhe James Tavernier, kanë pasur sezon pozotiv te skuadra e Rangers, pavarësisht se në luftën për titull nuk ia dolën.

Megjithatë, mediat skoceze, duke analizuar paraqitjen e sulmuesit shqiptar me gjithë problemet që ka pasur ai këtë sezon, besojnë se vitin e ardhshëm Grezda pritet të shpërthejë me skuadrën e Gerrard.
Skip to toolbar