Tashmë e përçarë, por PD nuk heq dorë nga protestat. Ja data e ardhshme

Më të fundit


Megjithëse tashmë është përçarë, Partia Demokratike nuk do të heqë dorë nga protestat. Vetëm dy ditë më parë, Rudina Hajdari njoftoi krijimin e Partisë Bindja Demokratike, e cila ndryshe nga PD do të marrë pjesë në zgjedhje dhe në punimet e Kuvendit. Ndërsa demokratët e Bashës që kanë dorëzuar mandatet dhe kanë braktisur kuvendin do të vazhdojnë rrugën e protestave.

Sot në PD është mbledhur Kolegji i Kryetarëve, i cili ka miratuar kërkesën e Lulzim Bashës që më 11 maj të zhvillohet një tjetër protestë e opozitës.


Edhe këtë herë protesta është menduar të zhvillohet pasdite në orën 18.00. Edhe protesta e fundit e opozitës, ajo e 13 prillit u zhvillua pasdite dhe pati konfrontim të protestuesve me policinë. PD vazhdon të refuzojë dialogun me kryeministrin Rama, por përmes protestave kërkon largimin e tij nga posti i kryeministrit.
Skip to toolbar