Shpërndante drogë tek Pedonalia, një i arrestuar

Më të fundit


Policia e Kavajës ka bërë të mundur arrestimin e një personi, i cili shiste drogë në sasi të vogla në zonë të ndryshme të qytetit.

Gjatë operacionit të koduar “Pedonalia” arrestohet shtetasi me iniciale N.B,,51 vjeç, lindur në Kavajë.


51 vjeçari u arrestua në flagrancë në një lokal në Pedonalen e qytetit të Kavajës dhe gjatë kontrollit fizik dhe në banesë iu sekuestruan 27 doza kokainë, 740.000 lekë, 1000 euro, dy aparate celulare dhe një automjet që shpërndante lëndën narkotike.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, për veprime të mëtejshme hetimore për veprën penale të “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.
Skip to toolbar