Zbulohet emri aspak i zakonshëm i djalit të Meghan dhe princ Harry

Më të fundit


Disa orë pas prezantimit të djalit të tyre të porsalindur për publikun, Duka dhe Dukesha e Sussex kanë bërë të ditur edhe emrin e tij.

Me një emër aspak të zakonshëm Meghan dhe Harry e kanë quajtur djalin e tyre Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Foshnja nuk do të ketë titull mbretëror si kushërinjtë e tij, fëmijët e Dukës dhe Dukeshës së Cambridges.

Në një deklaratë Buckingham Palace tha se ‘Duka dhe Dukesha e Sussex janë të kënaqur të lajmërojnë se e kanë quajtur djalin e tyre Archie Harrison. Fëmija do të njihet si Archie Harrison Mountbatten-Windsor.’

Archie është versioni i shkurtuar i Archibald dhe ka origjinë gjermane, ndërsa Harrison do të thotë ‘biri i Harry’.Skip to toolbar