Sillni mallra kontrabandë, 6 tregtarë në pranga

Më të fundit


6 persona janë arrestuar pas një operacioni nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar dhe policisë së Tiranës. Të arrestuarit janë vënën nën pranga gjatë operacionit të koduar “Transportuesi”, të cilët akuzohen për mallra kontrabandë.

Konkretisht arrestohen:


• M.Sh., 47 vjeç, lindur dhe banues në Shkodër.
• D.K., 36 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë,
• K.Sh., 44 vjeçe, banuese në Durrës.
• I.N, 56 vjeç, lindur në Fier dhe banues në Tiranë.
• D. M., 55 vjeç, banues në Tiranë.
• M.N., 56 vjeçe, banuese në Tiranë.

Arrestimi i tyre u bë pasi janë kapur në kushtet e flagrancës në aksin rrugor “Tuneli Elbasanit – Rrethrrotullimi Tegut” , me një sasi mallrash të dyshuara kontrabandë, si veshje dhe produkte të tjera në vlerë të konsiderueshme. Të gjithë personat e arrestuar janë subjekte tregtare me NIPT dhe ushtrojnë aktivitetin tregtar në qytetin e Tiranës.

Në cilësinë e provës materiale në funksion të këtij procedimi u sekuestruan mallra të ndryshme kontrabandë, si veshje të ndryshme, parfume dhe barna mjekësore.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur, për veprat penale “Kontrabandë me mallra të tjera’ në bashkëpunim” dhe ” Kontrabanda nga punonjës që lidhen me veprime doganore“.

Tiranë Finalizohet operacioni antikontrabandë “Transportuesi”.Operacion nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik…

Publiée par Policia e Shtetit sur Mercredi 1 mai 2019Skip to toolbar