Zyrtare, Policia njofton arrestimin e grabitësve të Rinasit. Ja detajet

Më të fundit


Policia e Shtetit ka shpërndarë njoftimin për arrestimin e grabitësve të parave në Rinas. Policia njofton se në pranga kanë rënë katër persona si autorë të dyshuar të përfshirë në këtë ngjarje.

Personat e arrestuar janë: Oltion Veseli 38 vjeç nga Kruja, Alkond Bengasi, 34 vjeç nga Elbasani por me banim në Tiranë dhe i dënuar më parë për prodhim e shitje lëndësh narkotike, Renaldo Sula 25 vjeç nga Elbasani dhe Saimir Çela 28 vjeç nga Kajani i Elbasanit (i cili njihet edhe me pseudonimin Tale Çela).


Sipas policisë, për arrestimin e këtyre personave janë zhvilluar aksione në qytetet e Tiranës, Elbasanit dhe Durrësit si dhe është përfshirë një grup i posaçëm hetimor me Specialistët më të mirë të Hetimit të Policisë Tiranë, Policisë së Shtetit, Durrësit e Elbasanit, nën drejtimin e Prokurorisë për Krime të Rënda.

Ndërkaq, policia ende nuk e ka zbuluar shumën e saktë të parave të grabitura në Rinas, ndërsa thekson se ka prova të shumta për thellimin e hetimeve dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Akuzat që janë ngritur ndaj të arrestuarve janë:

“Vjedhje me armë të kryer në bashkëpunim” në kuadër të “Grupit të Strukturuar Kriminal”, ”Mbajtje pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”  “Vrasje e Punonjësve të Policisë “ e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë.

TiranëVazhdon veprimtaria hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes së ndodhur më datë 9 prill në Rinas.Në…

Publiée par Policia e Shtetit sur Lundi 22 avril 2019Skip to toolbar