Të dënuar nga drejtësia shqiptare, ekstradohen dy persona nga Greqia

Më të fundit


Interpol Tirana ka vijuar bashkëpunimin e suksesshëm me homologët e tyre në Greqi për ekstradimin e dy shtetasve shqiptarë të dënuar nga drejtësia shqiptare.

Është kryer ekstradimi nga Athina drejt vendit tonë, i shtetasit Ali Toskaj, 36 vjeç, lindur në Fier. Toskaj ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi në 2017 është dënuar me 16 vite burg nga Gjykata e Vlorës për veprat penale “Vrasje me dashje, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë”, “Vjedhje me armë” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.


Gjithashtu është ekstraduar edhe shtetasi me iniciale G.B., 48 vjeç, pasi ishte dënuar me burg nga Gjykata e Pogradecit në 2017. 48-vjeçari akuzohet për veprën penale ” Dhunë në familje”.

Interpol Tirana – Vijon bashkëpunimi me homologët për kapjen dhe ekstradimin e personave të shpallur në kërkim për…

Publiée par Policia e Shtetit sur Jeudi 25 avril 2019Skip to toolbar