Të martën mblidhet komisioni për Reformën Zgjedhore. Ruçi fton PD-në

Më të fundit


Ditën e martë do të zhvillohet mbledhja e parë e Komisionit të ri Parlamentar për Reformën Zgjedhore që drejtohet nga Damian Gjiknuri për PS-në dhe nga Rudina Hajdari për PD-në. Por kryetari i kuvendit, Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër edhe selisë blu që nuk ka asnjë përfaqësues në parlament për shkak të djegies së mandateve, që të marrë pjesë në komision.

“PD të caktojë përfaqësuesin në Komision”, thuhet ndër të tjera në kërkesën e PS-së. Mbledhja e Komisionit do të zhvillohet më 7 maj, ora 17:00.

Skip to toolbar