Tepelenë, zbulohet një “shtëpi bari”

AKTUALITET


Në rrugën e fshatit Veliqot në Tepelenë është zbuluar një shtëpi e pabanuar, e cila ishte përshtatur me llamba që furnizoheshin me energji elektrike, për kultivim të bimëve narkotike kanabis në vazo.

Grupi hetimor po vijon punën për dokumentimin e plotë të rasti, ndërkohë shërbimet e policisë vijojnë kontrollet në terren dhe në ambientet e mbyllura.

Skip to toolbar