Teuta harron si fitohet, Luftëtari “kyç” portën!

Më të fundit


Luftëtari vijon të ruajë pozita të sigurta në kampionat, duke mbajtur qëndruar larg rrezikut të rënies nga kategoria, pasi këtë të shtunë ka barazuar ndaj Teutës duke fituar një pikë të vyer në Durrës.

Ndeshja përfundoi në barazim 0-0, me Teutën që ka harruar se si fitohet, ndërsa Luftëtari ka mbyllur çdo hapësirë të rrezikshme duke mbajtur rrjetën të paprekur.


Barazimi e mban Luftëtarin 5 pikë larg Kastriotit të vendit të fundit, teksa kanë mbetur dhe katër ndeshje nga përfundimi i kampionatit dhe lufta për mbijetesë bëhet gjithmonë dhe më e egër.

Megjithatë, Teuta tashmë ka 48 pikë, po aq sa Flamurtari i vendit të tretë, duke pasur më shumë shanse që në katër ndeshjet e ardhshme të sigurojë një vend në kupat e Europës sezonin e ardhshëm.
Skip to toolbar