Partizani pret derbin për të festuar, Flamurtari pa karburant!

Më të fundit


Partizani ka fituar pastër 0-3 në transfertë ndaj Flamurtarit, duke hedhur një tjetër hap drejt titullit kampion për këtë sezon në Superligë.

Amullia me pagat dhe mungesat në skuadër, treguan se Flamurtari nuk ka fuqi për të shkuar më tej këtë sezon, duke rrezikuar dhe pozitat në renditje.


Nga krahu tjetër Partizani e zgjidhi gjithçka mirë duke shfrytëzuar hapësirat e krijuara nga rivalët, me Asanin që shënoi golin e parë në të 27′ minutë, ndërsa Mensah dhe Çinari realizuan në fillim dhe fund të pjesës së dytë.

Me fitoren e së shtunës, Partizani mbetet kryesues me +10 pikë diferenecë me Kukësin e vendit të dytë. Nëse ekipi i drejtuar nga Skënder Gega fiton në derbi, të kuqtë sigurojnë matematikisht titullin kampion.
Skip to toolbar