Ukraina pretendon se ka rrëzuar një raketë ruse

BOTA


Trupat e mbrojtjes kanë rrëzuar një raketë ruse që synonte territorin ukrainas, deklaruan forcat ajrore të Ukrainës.

Në një postim për Telegram, forcat ajrore thanë se raketa Kh-59 u shkatërrua së bashku me një dron zbulues dhe luftarak më herët të dielën.


Ai gjithashtu publikoi pamjet që pretendonin se tregonin një nga armët duke u rrëzuar./abcnews.al
Skip to toolbar