United fiton me vuajtje ndaj West Ham (video)

Më të fundit


De Gega dhe dy penallti në favor i kanë dhënë fitoren Manchester United në përballjen me West Ham.

Ka qenë një ndeshje e luftuar deri në fund, me të dyja ekipet që kanë luftuar, por të besuarit e Solskjaer dolën fitimtar në fund.


Ishte Paul Pogba ai që kaloi vendasit në avantazh në minutën e 19’ të takimit nga pika e bardhë e penalltisë.

West Ham është kundërpërgjigjur me Felipe Anderson menjëherë pas pushimit në minutën e 49’.

Miqtë goditën shtyllën një moment, ndërsa një tjetër ishte De Gea që bëri mrekullinë përpara se Pogba të rikthente avantazhin për Djajtë përsëri me penallti.

Kjo ishte penalltia e 12-të e Man United këtë sezon, duke thyer rekordin e penalltive të goditura brenda një sezoni.

Me këtë triumf, skuadra e Solskjaer ka shkuar në kuotën e 64 pikëve duke parakaluar Arsenal që ka një ndeshje më pak.
Skip to toolbar