Vajzat e Partizanit ikin nga Champions

AKTUALITET


Zgjati vetëm tre ture ëndrra e vajzave të Partizanit në Champions League. Skuadra e volejbollit për vajza e Partizanit u mund në ndeshjen e kthimit nga ekipi hungarez i Vasha Obuda Budapest, që vijoi në turin tjetër.

Ndeshja mes ekipit të volejbollit të femrave të Partizanit dhe kundërshtareve të tyre hungareze u mbyll me rezultatin 3-0 për vajzat mike, në sallën e sporteve “Feti Borova” në Tiranë.


Ndërkohë, hungarezet fituan edhe takimin e parë kualifikues po me të njëjtin rezultat me kundërshtaret e tyre nga Shqipëria.

Ekipi nga Hungaria vendosi diktatin që në setin e parë, duke fituar me rezultatin 19-25, ndërsa dy të tjerët vlenin për statistikë pas këtij seti.

Megjithatë, ekipi i vasha Obuda Budapest fitoi edhe dy setet e tjera me rezultatin 17-25 dhe 16-25, duke kaluar në fazën tjetër të Champions League e volejbollit për femra.

Skuadra e Partizanit bëri shumë gabime në repartin mbrojtës, duke u shfaqur të pasigurta.

Veç humbjes, vajzat e Partizanit mbeten dhe pa trajner, pasi turku Nejat Sancak largohet nga drejtimi i skuadrës, pasi do të marrë drejtimin e kombëtares së Kazakistanit.
Skip to toolbar