Veliaj uron 28 Nëntorin dhe citon Ismail Qemalin

AKTUALITET


Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u ka uruar shqiptarëve 110-vjetorin e Pavarësisë.

Ai ka përzgjedhur një shprehje nga Ismail Qemali.


“110 vjet pavarësi – gëzuar Ditën e Flamurit. “…Tani, të gjithë bashkë, si një trup i tërë dhe i pandarë, le të punojmë për ta përparuar e për ta qytetëruar, si i ka hije, Atdhenë tonë të Lirë…” – Ismail Qemali”, shkruan Veliaj.
Skip to toolbar