Video/ Superkupa e Shqipërisë, ‘paqe’ mes Partizanit dhe Kukësit në pjesën e parë

Është mbyllur në barazim 1-1 pjesa e parë e Superkupës së Shqipërisë mes Partizanit dhe Kukësit, që po zhvillohet në “Elbasan Arena”. “Të kuqtë” kanë kaluar të parët në avantazh që në minutën e 6-të të takimit. Ishte Esat Mala ai që zhbllokoi sfidën, pasi mposhti Avdylin me një gol të bukur nga brenda zonës.

Pasi kaloi mbrojtjen e verilindorëve, Mala futet në zonë dhe nuk e ka të vështirë të shënojë. Deri në minutën e 39-të loja mbetet e ekuilibruar, megjithëse Partizani ka disa mundësi më shumë duke rrezikuar portën kundërshtare, por pa arritur të thellojë diferencën. Megjithatë, në të 39`, Emiliano Musta bën të njëjtën gjë si Esat Mala.

Kalon mbrojtjen e Partizanit me shpejtësi, lë pas dhe portierin Alban Hoxha, dhe shënon golin e barazimit për Kukësin. Gjithçka vendoset në barazpeshë, ndërsa tre minuta para përfundimit të pjesës së parë, Mala ka përsëri një shans të artë për të shënuar, por ndalet nga portieri i Kukësit.