Vodhi çanta luksoze me vlerë mijëra euro, arrestohet shqiptari

Më të fundit


Karabinierët italianë kanë arrestuar një shtetas shqiptar, i cili akuzohet për vjedhjen e një makine dhe disa çantave super luksoze.

Më herët shqiptari kishte vjedhur një makine tip “Fiat Idea” dhe u pikas nga kamerat e sigurisë në një kryqëzim të Monza-s në kufi me Brugherion.


Pas ndalimit të makinës, në brendësi të saj u gjetën edhe disa çanta të vjedhura të firmave luksoze “Louis Vuitton, “Hermes dhe “Golce Gabbana, që kapnin një vlerë prej disa mijëra eurosh.

Policia ka arrestuar shtetasin shqiptar me iniciale X.N., 25 vjeç, ndërsa bashkëpunëtorët e tij kanë arritur të largohen.
Skip to toolbar