Vrasja e shqiptarit në burgun grek, zbulohen detaje të reja

AKTUALITET


Detaje të reja janë zbuluar për vdekjen e dyshimtë të 34-vjeçarit shqiptar Bandiol Tusha, i cili u gjet i vdekur në qelinë e tij në burgun e Koridhalos në Greqi.

Vdekja e tij ndodhi më 27 Janar 2019 dhe fillimisht autoritete thanë se ndodhi nga mbidoza. Ekspertiza mjeko-ligjore, u arrit në konkluzionin se Bandiol Tusha ishte mbytur duke i vendosur duart në fyt, ndërsa mediat greke kanë publikuar edhe fotot ku duken shenjat e dhunës së ushtruar ndaj shqiptarit.


34-vjeçari u arrestua pasi u kishte ofruar strehim dy të dyshuarve për vrasjen e avokatit grek Mixaleis Zafeiropoulos, policia mendon se urdhri i vrasjes së tij është dhënë po nga personat e përfshirë në këtë ngjarje.
Skip to toolbar