Vuçiç, në Tiranë më 8 maj

Më të fundit


Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të vizitojë Tiranën më 8 maj. Ai do të marrë pjesë në Samitin “Brdo-Brioni”, ku do të jetë e pranishme edhe Përfaqësuesja e Lartë të BE-së, Federica Mogherini dhe liderë të tjerë të Ballkanit.

Sipas axhendës, gjatë vizitës në Tiranë, Vuçiç do të pritet në takime të veçanta nga krerët më të lartë të shtetit, si kryeministri Rama dhe presidenti Meta. Kjo do të jetë vizita e dytë e Aleksandar Vuçiç në Shqipëri, por e para si president i Serbisë. Në maj 2015 ai vizitoi Tiranën në cilësinë e kryeministrit të Serbisë.

Skip to toolbar