Zbardhet vrasja e vëllezërve Bilali në Shkodër, kapen dy autorët

Më të fundit


Gati një muaj pas vrasjes së dyfishtë të vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilali në Shkodër, Policia e Shtetit bën të ditur se ka në vendosur në pranga dy autorë të dyshuar për ngjarjen dhe është në kërkim të dy të tjerëve.

Policia njofton se në pranga janë vënë shtetasit A. S., 29 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Mjedë, bashkia Vau i Dejës, si dhe M. R., 23 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Mjedë, bashkia Vau i Dejës, që të dy të dyshuar për veprën penale “Vrasja me paramendim kryer në bashkëpunim”.

Ndërsa janë shpallur në kërkim shtetasit I. L., 26 vjeç, si i dyshuari kryesor për veprën penale të vrasjes, si dhe  e shtetasit D. B.,  29 vjeç, për veprën penale të “Përkrahja të autorit të krimit”.

Policia njofton se vijon operacioni për gjetjen dhe kapjen e tyre.

 Dy vëllezërit Bilali u vranë në 30 mars të këtij viti. Ata u qëlluan me breshëri automatiku në hyrje të banesës nga dy persona në lagjen Kiras të Shkodrës.Skip to toolbar