Marrëveshja pezull me PD për zgjedhjet, PDIU regjistrohet në KQZ

Më të fundit


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar 10 partitë e para për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Regjistrimi i PDIU-së së Shpëtim Idrizit vjen në një moment kur kjo forcë politike nuk ka mbyllur ende marrëveshjen politike me partinë më të madhe të opozitë së Bashkuar, Partinë Demokratike.


Ndërkohë nuk janë regjistruar ende partitë e mëdha politike, PS, PD dhe LSI.

Partitë e regjistruara:

1-Lëvizja për Ndryshim                                      Jozefina Topalli

2-Lëvizja Demokratike Shqiptare                 Myslym Murrizi

3-Ora e Shqipërisë                                               Zef Shtjefni

4-Aleanca Demokratike Shqiptare                 Eduart Abazi

5-Bindja Demokratike                                        Astrit Patozi

6-Lëvizja e Legalitetit                                         Shpëtim Axhani

7-Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet        Shpëtim Idrizi

8-Balli Komëtar                                                    Adriatik Alimadhi

9-Partia Emigracioni Shqiptar                          Kostaq Papa

10-Partia e Reformave Demokratike               Krenar Rryçi

Kandidatët e pavarur

1-Pal Shkambi                                                      I pavarur, Shkodër

2-Plarent Aleksi                                                   I pavarur, Berat
Skip to toolbar