Zyrtare: Allegri largohet përfundimisht nga Juventus!

SPORT


“Massimiliano Allegri nuk do të ulet në stolin e Juventusit në sezonin 2019/2020”, ky është njoftimi i klubit të Juventusit i shpërndarë sot zyrtarisht, pas një takimi që ka pasur trajneri me presidentin e klubi Andrea Agnelli.

Më tej, në njoftimin e klubit të Juventusit, thuhet se gjatë ditës së nesërme do të ketë një konfernecë për shtyp në “Allianz Stadium”, ku do flasi për herë të fundit Max Allegri i shoqëruar nga numri një i klubit, Andrea Agnelli.


Gjatë pesë seszoneve që drejtoi Juventusin, Allegri e udhëhoqi ekipin drejt fitores së 5 kampionateve, 4 Kupa të Italisë dhe dy Superkupa, me plot 11 trofe. Megjithatë, 51-vjeçari nuk arriti të kishte sukses në Champions League, as me ardhjen e Cristiano Ronaldos në Torino.
Skip to toolbar