100 efektivë policie në Fushë-Krujë, operacion i madh anti-kanabis

AKTUALITET


Forcat e Ndërhyrjes së shpejtë, Shqiponjat dhe Forcat operacionale kanë zbarkuar mëngjesin e së premtes në Fushë-Krujë për një operacion të gjerë anti-kanabis.

Mësohet se aktualisht në Fushë-Krujë ndodhen rreth 20 furgonë të FNSH-së dhe mbi 100 efektivë policie që janë shpërndarë në të gjithë zonën.


Forcat janë përqendruar më shumë në Thumanë dhe zonat e malësisë së Krujës ku dyshohet se kultivohet kanabis.

Operacioni sapo ka nisur dhe deri në këto momente nuk ka informacion për persona të shoqëruar, por operacion është në proces.
Skip to toolbar