Fitorja dhe golat, Messi: Ishim spektakolar, por ende s’ka mbaruar!

Më të fundit


Sulmuesi argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, ka folur pas ndeshjes me Liverpool, duke komentuar rezultatin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League: “Patjetër që do të ishte më mirë të kishim fituar 4-0, por edhe 3-0 është një rezultat i mirë. Asgjë s’ka mbaruar sepse do të shkojmë në një fushë shumë të vështirë.”

Duke folur për ndeshjen, Messi është shprehur se Liverpool luajti shumë fizikisht, një stil loje që Barcelona nuk e praktikon: “E nisëm mirë, me ritëm dhe ndeshja ishte shumë fizike, nuk jemi mësuar kështu pasi qëndruam shumë momente pa topin në zotërim. U mbytëm pak sidomos në pjesën e dytë, por këto ndeshje kështu e kanë dhe duhet ta merrnim ashtu si të vinte”.


Golin e tretë të takimit, që Messi shënoi nga goditja e dënimit, “pleshti” e quan spektakolar: “Është e vërtetë, ishte spektakolar. Jam shumë i lumtur. Jemi në një moment vendimtar dhe duhet të qëndrojmë të gjithë të bashkuar. Na kanë mbetur edhe tre finale.”
Skip to toolbar