“Autorët u larguan me motorë, pasi dogjën makinën e Lelit”

AKTUALITET


Dy persona me motorë mendohet se i kanë vënë flakën mëngjesin e të enjtes makinës së kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli. Këto janë deklaratat e dëshmitarëve okularë, që gjejnë mbështetje edhe nga kamerat e sigurisë. Sipas dëshmitarëve kanë qenë dy persona me mortor, të cilët i vunë flakën makinës “Range Rover” dhe më pas u larguan me motorë.

“Njëri prej tyre qëndroi deri sa makina shpërtheu dhe më pas u largua me motor. Tjetri iku më herët” thonë dëshmitarë. Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë të bizneseve përreth për të zbardhur të plotë zjarrvënien e qëllimshme ndaj makinës së kryebashkakut Leli.

Makina shpërtheu në flakë rreth orës 04:26 të mëngjesit të 10 tetorit në lagjen ‘Lef Sallata’ në Vlorë. Si pasojë e shpërthimit ka marrë flakë edhe një makinë tjetër tip “Ford” ishte parkuar aty pranë. ‘Range Roveri’ që përdorej nga kryebashkiaku Leli, ishte parkuar pranë pallatit ku banonte shoferi i tij me iniciale E.T.Skip to toolbar