Barcelona “ok”, United bën gafën e pafalshme (video)

Më të fundit


Barcelona ka fituar 1-0 përballjen e parë çerekfinale të Champios League në transfertën ndaj Manchester United.

Skuadra katalanase kaloi në avantazh në minutën e 12 të takimit, pasi Suarez detyron rivalët të shënojnë në portën e tyre.


Një aksion i lojtarëve të Barcelonës, përfundon me Suarez që tenton të gjejë golin me kokë, por para se topi të shkonte në rrjetë, devijohet nga mbrojtësi Shaw i United.

Kështu skuadra mike kalon në avantazh me autogol të vendasve dhe hedhë një hap të rëndësishëm për ndeshjen e kthimit.

Ndeshja ka qenë e luftuar nga të dyja ekipet deri në fund, me raste të cilat nuk janë konkretizuar si duhet nga sulmuesit e skuadrave respektive.

Kështu katalansit kalojnë në avantazh duke e ruajtur atë deri në përfundim të ndeshjes, ndërsa fitorja e sotme vlen shumë, pasi në kthim Barcelona e pret Manchester United në “Camp Nou”.

Kështu kualifikimi për në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve tashmë varet nga katalanasit, ndërsa United do të duhet të bëjë një tjetër mrekulli për kualifikimin, si ajo ndaj PSG-së.
Skip to toolbar