Çfarë po ndodh te Bregu i Lumit? Gurë e shkopinj kundër policëve

Më të fundit


Banorët e Bregut të Lumit janë përplasur sot me forcat e policisë teksa kanë kundërshtuar shembjen e banesave të tyre për ndërtimin e Bulevardit të ri.

Në mbështetje të banorëve kanë dalë edhe ish deputetë të Partisë Demokratike, mes tyre Klevis Balliu. Madje Partia Demokratike e ka pasqyruar protestën me video në faqen e saj në Facebook. Gjatë protestës banorët e zonës kanë gjuajtur me gurë dhe shkopinj ndaj policëve, ndërsa ish deputeti Balliu ka kërkuar dëmshpërblim për banorët. “Banorëve u premtuan edhe banesa sociale, por rezultoi se ishte një mashtrim”, tha Balliu.

Skip to toolbar