EULEX bastis zyrat e veteranëve të UÇK-së në Kosovë, raportohet për arrestime

KOSOVA


Një ditë pas arrestimit dhe të konfirmimit të aktakuzës për Sali Mustafën, zyrtarët e EULEX-it kanë zbarkuar sot në zyrat e veteranëve të UÇK-së.

Sipas informacioneve të raportuara në media, aty po zhvillohet një aksion, ku pritet të ketë edhe arrestime.

Gazeta Express sot ka raportuar se arrestimi i djeshëm i Salih Mustafës në ditët në vijim mund të shoqërohet edhe me arrestime të tjera.

Ajo që shihet 3edhe nga fotot është se policët e EULEX-it po bastisin zyrat e veteranëve të UÇK-së, ndërsa ende nuk ka detaje të tjera se çfarë po ndodh saktësisht.Skip to toolbar