Eurogol i Limajt, Gjoka debuton me fitore (video)

Më të fundit


Ernest Gjoka ka debutuar me fitore me Kukësin, ekip të cilin rikthehet për ta drejtuar pas dy sezonesh. Këtë të mërkurë, në javën e parë të fazës së katërt të kampionatit, Kukësi ka mundur në transfertë Laçin e drejtuar nga Sulemjan Starova.

Goli i vetëm dhe i fitores për Kukësin është shënuar nga Vesl Limaj në minutën e 87` të takimit. Ka qenë një aksion spektakolar, që rrallë shihet në kampionatin tonë, me 29 pasime mes lojtarëve verilindor dhe në fund goditja e shkëlqyer e Limajt nga jashtë zone.


Kukësi shkon në kuotën e 48 pikëve pas fitores së sotme, vetëm 6 pikë më pak se Partizani që kryeson renditje dhe përballet me Skënderbeun sot pasdite. Nëse të kuqtë bëjnë një tjetër hap falas si ai i një jave më parë, çështja e titullit kampion mund të rihapet.

Ndëkohë, Laçi mbetet në kuotën e 41 pikëve dhe mban vendin e pestë në renditjen e përgjithshme të kampionatit. Skuadra kurbinase përballet me Luftëtarin javën e ardhshme ndërsa Kukësi do të luajë kundër Flamurtarit.
Skip to toolbar