Kastrioti fiton përballjen e mbijetesës (video)

Më të fundit


Kastrioti ka fituar “finalen” e mbijetesës me Luftëtarin, duke i mposhtur gjirokastritët 1-0 në ndeshjen e luajtur në “Redi Maloku”.

Herald Marku kaloi të tijët në avantazh, pasi shndërroi në gol një penallti të fituar nga Roger. Ky i fundit pengohet brenda zonës nga portieri Ruçi, ndërsa arbitri Jorgji akordoi direkt penallti.


Marku nga pika e bardhë nuk gabon dhe realizon golin e avantazhit dhe të vetmin e këtij takimi, duke i dhënë skuadrës së tij një fitore shumë të rëndësishme.

Me fitoren e sotme, Kastrioti barazon Tiranën me 30 pikë në renditje, mirëpo bardheblutë nuk luajtën këtë mesjavë pasi e kanë të fituar në tavolinë ndeshjen me Kamzën, pasi kjo e fundit është përjashtuar nga kampionati.

Ndërkohë, Luftëtari mbetet në vend të shtatë të renditjes me 34 pikë, katër më shumë se dy ekipet e tjera që luftojnë për mbijetesë, paçka se ende nuk janë llogaritur dhe pikët që fitojnë në tavolinë me Kamzën të treja ekipet.
Skip to toolbar