Flamurtari mund Kukësin dhe afron Partizanin me titullin (video)

Më të fundit


Flamurtari, lojtarët e rinj të ardhur nga ekipet e moshave dhe dhe senatorët besnik, e padyshim trajneri Ilir Daja me ndihmësit e tij, janë duke bërë një mrekulli të vërtetë.

Pasditen e sotme Flamurtari ka mundur Kukësin në transfertë, duke shënuar fitoren e katërt radhazi në kampionat, përfshi dhe atë në tavolinë ndaj Kamzës.


Xhevair Sulaj dhe Emiliano Musta kanë realizuar dy golat e fitores për vlonjatët, përkatësisht në minutën e 40′ dhe të 50′, ndërsa Reginaldo ka ngushtuar diferencat për verilindorët, por nuk ka mjaftuar.

Flamurtari ka përforcuar vendin e tretë më këtë fitore dhe ka shkuar një pikë larg Kukësit të vendit të dytë.

Gjithashtu, kuqezinjtë i kanë bërë një nder edhe Partizani-t që kryeson renditjen me një avantazh prej 12 pikësh ndaj verilindorëve falë fitores 3-0 të marrë në tavolinë kundër Kamzës.
Skip to toolbar