Foto/ Publikohen formacionet zyrtare, Lerda dhe Egbo hedhin më të mirët në fushë

AKTUALITET


Një orë para nisjes së ndeshjes derbi mes Partizanit dhe Tiranës, janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave. Trajneri i Partizanit Franko Lerda, zgjodhi në 11-shen e parë portierin Hoxha, në mbrojtje Bitri, Boldor, Belica, Idrizi dhe Trashi. Në mesin e fushës luan Romero, Hyseni dhe Melo ndërsa sulmi i është besuar Bardhit dhe Solomon.


Ndërkohë, trajneri i komanduar i Tiranës, Emanuel Egbo zgjodhi ta nisë lojën me Ilion Likën në portë. Në mbrojtje luan Vangjeli, Muça, Hoxhallari dhe Doka. Ndërsa në mesin e fushës do të jetë Doka, Celhaka dhe Batha. Ndërkohë, sulmi përbëhet nga treshja Halili, Kobina dhe Torasa. Arbitër kryesor i kësaj ndeshje është Enea Jorgji.

Ndeshja derbi mes Partizanit dhe Tiranës është sfida më e rëndësishme e kësaj jave. Për herë të parë kjo ndeshje do të luhet në stadiumin “Air Albania”, ndërsa deri më tani janë shitur zyrtarisht 19.000 bileta. Tirana vjen në këtë sfidë pa fitore prej të paktën 5 vjetësh, ndërsa Partizani ka dominuar vitet e fundit dhe do të tentojë të ruajë traditën.

FORMACIONET ZYRTARE:

PARTIZANI: Hoxha, Bitri, Boldor, Belica, Idrizi, Trashi, Romero, Hyseni, Melo, Bardhi, Solomon. Trajner: Franko Lerda.

TIRANA: Lika, Vangjeli, Muça, Hoxhallari, Doka, Celhaka, Batha, Halili, Kobina, Torasa, Ngo. Trajner: Emuanuel Egbo.

Gjyqtar: Enea Jorgji.