Grabitja në Rinas, arrestohet bashkëpunëtori i 5-të

Më të fundit


Policia ka arrestuar edhe një person të 5-të si bashkëpunëtor të grabitjes së parave në Rinas. Ditën e djeshme policia arrestoi 4 bashkëpunëtorët e tjerë Oltion Veseli, Alkond Bengasi, Renaldo Sula dhe Saimir Cela, ndërsa vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të personave të përfshirë në vjedhjen e 9 prillit në Rinas.

I arrestuar është shtetasi me iniciale E.P. nga Kruja, ndërsa nuk jepen informacione të tjera.

Në njoftimin e saj policia sqaron:

“Në vijim të veprimeve të kryera nga një grup i posaçëm hetimor për zbardhjen e ngjarjen së datës 09 prill në aeroportin e Rinasit, ju informojmë se mbrëmë në mesnatë është kapur dhe ndalur shtetasi E.P banues në Krujë, i dyshuar si një prej autorëve të kësaj ngjarje.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë për veprën penale të “Vjedhjes me armë të kryer në bashkëpunim” në kuadër të “Grupit të Strukturuar Kriminal”, ”Mbajtjes pa leje e armëve dhe municioneve luftarake” “Vrasje e Punonjësve të Policisë “ e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë”

Policia e ShtetitNë vijim të veprimeve të kryera nga një grup i posaçëm hetimor për zbardhjen e ngjarjen së datës…

Publiée par Policia e Shtetit sur Mardi 23 avril 2019


Skip to toolbar