Greqia sjell në Tiranë të kërkuarin e drejtësisë

Më të fundit


Ekstradohet nga Athina një shtetas shqiptar, i cili ishte i dënuar në mungesë nga gjykata e Durrësit për trafikim femrash dhe prostitucion.

Interpol Tirana, ekstradoi nga Athina drejt Shqipërisë shtetasin shqiptar Astrit Dule, 48 vjeç, lindur në Fier.


Ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës e ka dënuar me 15 vjet burg për veprën penale,”Trafikim i femrave për qëllim prostitucioni”.

Interpol TiranaEkstradohet nga Athina një shtetas shqiptar i dënuar nga Gjykata e Durrësit me 15 vjet burg për veprën…

Publiée par Policia e Shtetit sur Samedi 13 avril 2019Skip to toolbar