Icardi larg Interit, drejtuesit mendojnë shkëmbimin me yllin e Juves!

Më të fundit


Mauro Icardi mbetet ende temë diskutimi tek Inter. Lidhur me të ardhmen e tij nuk ka asgjë konkrete deri tani, teksa zërat për një largim të mundshëm nga Milano shtohen gjithnjë e më shumë.

Problem mes klubit dhe lojtarit nuk është vetëm marrëdhënia e tensionuar mes palëve, por dhe klauzola e Icardit, që parashikon një shumë prej 110 milionë euro për transferimin.


Kjo vjen edhe prej faktit se tek Inter ende nuk është vendosur nëse do të ketë ndryshime në stol. Nëse Spalleti do të vijojë të drejtojë “zikaltrit”, gjasat janë që ish-kapiteni i Interit të kërkojë një tjetër klub.

Interi e ka të qartë se pak klube mund të ofrojnë një shumë të tillë për lojtarin, prandaj, sipas “Tuttosport”, drejtuesit e klubit milanez mund të pranojnë dhe shkëmbimin kokë më kokë.

Në këtë kuptim, rruga që çon Icardi te Juventusi, ku Marotta dëshiron “të peshkojë” Paulo Dybala, “nxënësin” e tij të vjetër, mbetet e hapur.

Edhe mundësia e shkuarjes së Icardit te Napoli nuk përjashtohet. Në këtë rast, shkëmbimi do të bëhej me Lorenzo Insigne, i cili mund të shkojë tek Interi.

Sipas “Tuttosport”, Wanda Nara, nga ana e saj, do të preferonte të qëndronte në Itali për arsye profesionale dhe familjare. Kjo do të thotë se zgjidhja më e rehatshme do të ishte transferimi i Icardit te Juventusi.

Nga jashtë, megjithatë, opsioni i vetëm i hapur mbetet Madridi, ku Atletico po mendon seriozisht për të, ndërkohë që Reali është klubi i ëndrrave të Maurito.
Skip to toolbar