Icardi prezanton shtëpinë në…, mesazh për Interin?

SPORT


Mauro Icardi duket se nuk do të largohet nga Milano. Të paktën kështu ka lënë të kuptohet sulmuesi i padëshiruar i Interit, që ka publikuar në rrjetet sociale foto nga shtëpia e tij e re. Argjentinasi ka treguar për ndjekësit në Instagram fotot e shtëpisë së tij të re, e cila duket se ndodhet në një pallat shumëkatësh, që është ende në ndërtim në Milano. Shtëpia e re ndodhet në zonën e Piazza Avar Aalto.

View this post on Instagram

My New Home is Coming ⏳🏗🚧 . . #milan #italy #home 🚨


A post shared by Μαυʀɸ Iϲαʀδι – MI9 (@mauroicardi) on

Deri më tani, sulmuesi nuk ka pranuar ofertat e bëra nga Roma, Napoli dhe Monaco. Ka qenë bashkëshortja dhe agjentja e tij Wanda Nara, që të hënën konfirmoi se bashkëshorti klient i saj, Icardi, nuk do të shkonte në Monaco. Pas këtyre deklaratave doli një lajm se Milan ishte kishte shfaqur interes për sulmuesin argjentinas.

Madje, sipas mediave në shtetin fqinj, Inter nuk e ka problem ta dërgojë Icardin te rivalët. Mirëpo problem mbetet shifra e lartë e transferimit prej 60 milion eurosh, që s`mund të përballohet nga Milan. Megjithatë, mund të gjendet një formë transferimi, duke përfshirë huazimin me të drejtë blerje të kartonit.  
Skip to toolbar