Kapen 72 kg drogë në kufi, arrestohet shqiptari

Më të fundit


Policia greke ka arrestuar një shqiptar pasi u kap me një sasi të madhe droge. Shqiptari 44 vjeçar ishte duke u udhëtuar drejt Greqisë me mjetin e tij “Mercedes-Benz” tip fuoristradë, ndërsa vinte nga kufiri i gjelbër në Kostur.

Në makinë u gjetën 5 çanta që përmbanin 72 kg marijuanë të ndarë në 50 pako si dhe u sekuestrua dhe 1 celular e 6 karta SIM.

Skip to toolbar