Juve i ofron rinovim Moise Kean me pagë të majme!

Më të fundit


Moise Kean ka shpërthyer këtë sezon në Serie A, ndërsa Juventus sheh një yll në ngritje çdo ditë e më shumë. Për këtë arsye skuadra “bardhezi”, do të rinovojë kontratën me sulmuesim 19-vjeçar, teksa negociatat kanë nisur tashmë mes klubit dhe agjentit të futbollistit, Mino Rajola.

Parqitjet e mira të Kean në ndeshjet e fundit me “Zonjën”, ka rritur interesin për futbollisti. Zv.presidenti Pavel Nedved dhe drejtori sportiv i Juves, Fabio Paratici, po mundohen të bindin lojtarin për rinovimin e kontratës me klubin.


“Tuttosport”, ka zbuluar se Kean do të përfitojë rreth 2 milionë euro me kontratën e re, nga 550 mijë që përfiton aktualisht. Një shifër goxha e lartë për një lojtar kaq të ri, që vetëm së fundi ka filluar të luajë rregullisht.

Gjithsesi Kean ka bindur të gjithë duke shënuar 6 gola në 7 ndeshje me Juventusin. Madje ai vendosi rekord me Juventusin, duke u bërë 19-vjeçari i parë që shënon 8 gola në këtë moshë.
Skip to toolbar