Korçë, kapet me 46 kg drogë, një i arrestuar

Më të fundit


Policia e Korçës ka bërë të mundur arrestimin e një shtetasi, pasi u kap me drogë dhe një sasi të madhe parash gjatë operacionit të koduar “Ndjekja”.

Arrestohet shtetasi me iniciale TH.DH., 34 vjeç, banues në Korçë, i cili ka tentuar të largohet, por është kapur pas ndjekjes nga policia.


Gjatë kontrollit të mjetit “Benz”, të cilin ky shtetas drejtonte, iu gjetën 46 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa, kurse gjatë kontrollit në banesën e tij, iu gjetën e sekuestruan edhe 20 000 Euro si edhe 10 aparate celulare.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

KorçëFinalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.Finalizohet…

Publiée par Policia e Shtetit sur Jeudi 2 mai 2019Skip to toolbar